EDAC Inc. A20-108-662-310
A20-108-662-310 picture photo
Mfg. Part Number
A20-108-662-310
Datasheet Download
A20-108-662-310.pdf
Availability of A20-108-662-310
QUANTITY
A20-108-662-310 Order Process
Ship out your order
Specifications of A20-108-662-310
Internal Part NumberEIS-A20-108-662-310
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
FeaturesBoard Lock
LED ColorRed - Green
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A20-108-662-310
Related LinksA20-108, A20-108-662-310 Datasheet, EDAC Inc. Distributor
A20-108-662-310 Details Description
Related parts for A20-108-662-310
RES SMD 12.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
TRANSFORMER FOR WIDEBAND RF APP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.9K OHM 1506 datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK END COVER datasheet.pdf
VARISTOR 735V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf