Vishay/BCcomponents A220J15C0GF5UAA
A220J15C0GF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A220J15C0GF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A220J15C0GF5UAA.pdf
Availability of A220J15C0GF5UAA
QUANTITY
A220J15C0GF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A220J15C0GF5UAA
Internal Part NumberEIS-A220J15C0GF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A220J15C0GF5UAA
Related LinksA220J15, A220J15C0GF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A220J15C0GF5UAA Details Description
Related parts for A220J15C0GF5UAA
IC DAC 10BIT CURRENT-SINK 8LFCSP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONNECTOR BERGSTIK II D datasheet.pdf
SENS 1500PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-H 30/60 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 30POS 1MM R/A datasheet.pdf