Vishay/BCcomponents A220K15C0GF5TAA
A220K15C0GF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A220K15C0GF5TAA
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A220K15C0GF5TAA.pdf
Availability of A220K15C0GF5TAA
QUANTITY
A220K15C0GF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A220K15C0GF5TAA
Internal Part NumberEIS-A220K15C0GF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A220K15C0GF5TAA
Related LinksA220K15, A220K15C0GF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A220K15C0GF5TAA Details Description
Related parts for A220K15C0GF5TAA
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V datasheet.pdf
IC ADC 3.5DIGIT W/LED 44-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 4.5" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214BA datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE datasheet.pdf
63/37 400 1% .032DIA/21SWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf