Vishay/BCcomponents A221K15C0GF5UAA
A221K15C0GF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A221K15C0GF5UAA
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A221K15C0GF5UAA.pdf
Availability of A221K15C0GF5UAA
QUANTITY
A221K15C0GF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A221K15C0GF5UAA
Internal Part NumberEIS-A221K15C0GF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A221K15C0GF5UAA
Related LinksA221K15, A221K15C0GF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A221K15C0GF5UAA Details Description
Related parts for A221K15C0GF5UAA
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 2MHZ 16DIP datasheet.pdf
LED 3MM QUAD LOW CUR GRN PCMNT datasheet.pdf
DATA PLATE GMY1 1.75 X 0.75" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 238MA 1.24 OHM datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 2000G datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf