Vishay/BCcomponents A221K15C0GL5TAA
A221K15C0GL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A221K15C0GL5TAA
Brief Description
CAP CER 220PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A221K15C0GL5TAA.pdf
Availability of A221K15C0GL5TAA
QUANTITY
A221K15C0GL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A221K15C0GL5TAA
Internal Part NumberEIS-A221K15C0GL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A221K15C0GL5TAA
Related LinksA221K15, A221K15C0GL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A221K15C0GL5TAA Details Description
Related parts for A221K15C0GL5TAA
LED 7-SEG 14.2MM CC RED RHD RHD datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
21MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
RES 18 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf