Vishay/BCcomponents A222K15X7RF5TAA
A222K15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A222K15X7RF5TAA
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A222K15X7RF5TAA.pdf
Availability of A222K15X7RF5TAA
QUANTITY
A222K15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A222K15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A222K15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A222K15X7RF5TAA
Related LinksA222K15, A222K15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A222K15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A222K15X7RF5TAA
CONN RECEPT DIN VERT 8POS MINI datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/3.3V 0.3A 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf