Vishay/BCcomponents A222K15X7RK5TAA
A222K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A222K15X7RK5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A222K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A222K15X7RK5TAA
QUANTITY
A222K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A222K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A222K15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A222K15X7RK5TAA
Related LinksA222K15, A222K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A222K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A222K15X7RK5TAA
CONN HOUSING 8POS .100 W/LATCH datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 70POS STR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1400V TO240AA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
SCR 400V 172A TO-94 TO-209AC datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT SPI SERIAL datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X7R 1210 datasheet.pdf