Vishay/BCcomponents A222K15X7RL5TAA
A222K15X7RL5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A222K15X7RL5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A222K15X7RL5TAA.pdf
Availability of A222K15X7RL5TAA
QUANTITY
A222K15X7RL5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A222K15X7RL5TAA
Internal Part NumberEIS-A222K15X7RL5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A222K15X7RL5TAA
Related LinksA222K15, A222K15X7RL5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A222K15X7RL5TAA Details Description
Related parts for A222K15X7RL5TAA
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 10-MSOP datasheet.pdf