Vishay/BCcomponents A222M15X7RK5UAA
A222M15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A222M15X7RK5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A222M15X7RK5UAA.pdf
Availability of A222M15X7RK5UAA
QUANTITY
A222M15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A222M15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A222M15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A222M15X7RK5UAA
Related LinksA222M15, A222M15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A222M15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A222M15X7RK5UAA
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 128-TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 3.3MHZ 8DIP datasheet.pdf
TXRX IRDA 115.2KBIT 2.5MM 8-SMD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 50MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
INDUS STAR LED MODULE RED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC PCI SW 32LAND 8PORT 484BGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf