Omron Automation & Safety A22L-DA-24A-10A
A22L-DA-24A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DA-24A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DA-24A-10A.pdf
Availability of A22L-DA-24A-10A
QUANTITY
A22L-DA-24A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DA-24A-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-DA-24A-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DA-24A-10A
Related LinksA22L-DA, A22L-DA-24A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DA-24A-10A Details Description
Related parts for A22L-DA-24A-10A
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 72A 1200V FO-F-B datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER SMPTE 24QFN datasheet.pdf
26500 57C 2#12 55#20 S BY RECP datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP D FLOA G30 Z datasheet.pdf