Omron Automation & Safety A22L-DG-T1-02M
A22L-DG-T1-02M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DG-T1-02M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DG-T1-02M.pdf
Availability of A22L-DG-T1-02M
QUANTITY
A22L-DG-T1-02M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DG-T1-02M
Internal Part NumberEIS-A22L-DG-T1-02M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Green
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DG-T1-02M
Related LinksA22L-DG, A22L-DG-T1-02M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DG-T1-02M Details Description
Related parts for A22L-DG-T1-02M
IC 80C51 MCU 96K OTP 44-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 370MA 953 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 70KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
IC 16BIT 100KHZ SMPL ADC 28-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN SCKT BACKPLATE FOR LGA2011 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 121POS GOLD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf