Omron Automation & Safety A22L-DR-T1-10A
A22L-DR-T1-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DR-T1-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DR-T1-10A.pdf
Availability of A22L-DR-T1-10A
QUANTITY
A22L-DR-T1-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DR-T1-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-DR-T1-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Actuator TypeSquare, Button, Full Guard
Color - Actuator/CapRed
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DR-T1-10A
Related LinksA22L-DR, A22L-DR-T1-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DR-T1-10A Details Description
Related parts for A22L-DR-T1-10A
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1-8 DIFF 48-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.2PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONN SPLICE PARALLEL 2 AWG datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 300W datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf