Omron Automation & Safety A22L-DW-T1-10M
A22L-DW-T1-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DW-T1-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DW-T1-10M.pdf
Availability of A22L-DW-T1-10M
QUANTITY
A22L-DW-T1-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DW-T1-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-DW-T1-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Actuator TypeSquare, Button, Full Guard
Color - Actuator/CapWhite
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DW-T1-10M
Related LinksA22L-DW, A22L-DW-T1-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DW-T1-10M Details Description
Related parts for A22L-DW-T1-10M
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 2KW datasheet.pdf
IC FPGA 62 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.175W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf