Omron Automation & Safety A22L-DY-T1-10A
A22L-DY-T1-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-DY-T1-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-DY-T1-10A.pdf
Availability of A22L-DY-T1-10A
QUANTITY
A22L-DY-T1-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-DY-T1-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-DY-T1-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-DY-T1-10A
Related LinksA22L-DY, A22L-DY-T1-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-DY-T1-10A Details Description
Related parts for A22L-DY-T1-10A
IDC CABLE - MSR50K/MC50G/MPD50K datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.2A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 16SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1.5KV RADIAL datasheet.pdf