Omron Automation & Safety A22L-GG-6A-10A
A22L-GG-6A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GG-6A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GG-6A-10A.pdf
Availability of A22L-GG-6A-10A
QUANTITY
A22L-GG-6A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GG-6A-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-GG-6A-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Green
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GG-6A-10A
Related LinksA22L-GG, A22L-GG-6A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GG-6A-10A Details Description
Related parts for A22L-GG-6A-10A
PLUG BLANKING BRASS PG 7 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 4.42KV TRANS 6SMD datasheet.pdf
LED MEGA ZENIGATA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 7.7A POWERDI3333 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf