Omron Automation & Safety A22L-GW-24A-02A
A22L-GW-24A-02A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GW-24A-02A
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GW-24A-02A.pdf
Availability of A22L-GW-24A-02A
QUANTITY
A22L-GW-24A-02A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GW-24A-02A
Internal Part NumberEIS-A22L-GW-24A-02A
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Off
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GW-24A-02A
Related LinksA22L-GW, A22L-GW-24A-02A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GW-24A-02A Details Description
Related parts for A22L-GW-24A-02A
JUMPER-H9991TR/1852YL/X 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.42KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Backlight, Lighting 8-SOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 90MM datasheet.pdf
CONN HEADER 32PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf