Omron Automation & Safety A22L-GW-6D-10A
A22L-GW-6D-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GW-6D-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GW-6D-10A.pdf
Availability of A22L-GW-6D-10A
QUANTITY
A22L-GW-6D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GW-6D-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-GW-6D-10A
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)6 VDC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GW-6D-10A
Related LinksA22L-GW, A22L-GW-6D-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GW-6D-10A Details Description
Related parts for A22L-GW-6D-10A
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK MICRO TEST CONN SET/10 datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf