Omron Automation & Safety A22L-GW-6D-10M
A22L-GW-6D-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GW-6D-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GW-6D-10M.pdf
Availability of A22L-GW-6D-10M
QUANTITY
A22L-GW-6D-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GW-6D-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-GW-6D-10M
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)6 VDC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GW-6D-10M
Related LinksA22L-GW, A22L-GW-6D-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GW-6D-10M Details Description
Related parts for A22L-GW-6D-10M
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 4.17KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 1A SYNC 6USMD datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 1.25MM STR TIN datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
VARISTOR 90V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf