Omron Automation & Safety A22L-GW-T2-10M
A22L-GW-T2-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GW-T2-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GW-T2-10M.pdf
Availability of A22L-GW-T2-10M
QUANTITY
A22L-GW-T2-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GW-T2-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-GW-T2-10M
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)220 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GW-T2-10M
Related LinksA22L-GW, A22L-GW-T2-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GW-T2-10M Details Description
Related parts for A22L-GW-T2-10M
FAN IMP MTRZD 190X63MM 230VAC datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 80LQFP datasheet.pdf
BOLT HEX 3/8-16 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 45A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 200W 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf