Omron Automation & Safety A22L-GY-24A-11M
A22L-GY-24A-11M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GY-24A-11M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GY-24A-11M.pdf
Availability of A22L-GY-24A-11M
QUANTITY
A22L-GY-24A-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GY-24A-11M
Internal Part NumberEIS-A22L-GY-24A-11M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Color - Actuator/CapYellow
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GY-24A-11M
Related LinksA22L-GY, A22L-GY-24A-11M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GY-24A-11M Details Description
Related parts for A22L-GY-24A-11M
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 GRN,RED,RED DIFF datasheet.pdf
3M 5557 3MM-DISCS 100/PACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 22.8VWM BPKG AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
MICRO 31 M 48" RBW datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf