Omron Automation & Safety A22L-GY-6D-02A
A22L-GY-6D-02A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-GY-6D-02A
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-GY-6D-02A.pdf
Availability of A22L-GY-6D-02A
QUANTITY
A22L-GY-6D-02A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-GY-6D-02A
Internal Part NumberEIS-A22L-GY-6D-02A
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Off
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)6 VDC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-GY-6D-02A
Related LinksA22L-GY, A22L-GY-6D-02A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-GY-6D-02A Details Description
Related parts for A22L-GY-6D-02A
PHOTODIODE BLUE 9.00MM SQ CLEAR datasheet.pdf
CONN PLUG HDI 75POS 3ROW VERT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 15A datasheet.pdf
HSG FEMALE 3POS 2.5MM POST LOCK datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 91UH 84MA 8 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CMOS TYPE OP AMP IC DUAL US8 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf