Omron Automation & Safety A22L-HA-24A-02M
A22L-HA-24A-02M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-24A-02M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-24A-02M.pdf
Availability of A22L-HA-24A-02M
QUANTITY
A22L-HA-24A-02M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-24A-02M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-24A-02M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-24A-02M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-24A-02M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-24A-02M Details Description
Related parts for A22L-HA-24A-02M
RES SMD 1.54KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER 0.1A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 95KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 33UF 20% 6.3V 2312 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
47UF 200V 12,5X20 datasheet.pdf