Omron Automation & Safety A22L-HA-T1-10M
A22L-HA-T1-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-T1-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-T1-10M.pdf
Availability of A22L-HA-T1-10M
QUANTITY
A22L-HA-T1-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-T1-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-T1-10M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-T1-10M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-T1-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-T1-10M Details Description
Related parts for A22L-HA-T1-10M
POWER MODULE GSM800 EDGE SOT365C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
COAX STRIPPER 3 BLADE RTG6,58,59 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1100PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
BCD 10-POSITION SMD GULL-WING datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT BLUETOOTH LOW ENERGY datasheet.pdf
CAP FILM 0.00082UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf