Omron Automation & Safety A22L-HA-T1-11M
A22L-HA-T1-11M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-T1-11M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-T1-11M.pdf
Availability of A22L-HA-T1-11M
QUANTITY
A22L-HA-T1-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-T1-11M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-T1-11M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-T1-11M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-T1-11M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-T1-11M Details Description
Related parts for A22L-HA-T1-11M
JR IONIZER W/CASSETTE 120V NIST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 800W datasheet.pdf
3 WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 45A TO220AB datasheet.pdf