Omron Automation & Safety A22L-TA-24A-02M
A22L-TA-24A-02M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TA-24A-02M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TA-24A-02M.pdf
Availability of A22L-TA-24A-02M
QUANTITY
A22L-TA-24A-02M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TA-24A-02M
Internal Part NumberEIS-A22L-TA-24A-02M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TA-24A-02M
Related LinksA22L-TA, A22L-TA-24A-02M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TA-24A-02M Details Description
Related parts for A22L-TA-24A-02M
IC NVSRAM 2MBIT 70NS 32EDIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
WE-CBF SMD EMI SUPP FERRITE BEAD datasheet.pdf
SLDRLSS BREADBOARD 590 TIE-POINT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
33UF 450V 18X25MM 105C 4000H datasheet.pdf