Omron Automation & Safety A22L-TA-24A-10M
A22L-TA-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TA-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TA-24A-10M.pdf
Availability of A22L-TA-24A-10M
QUANTITY
A22L-TA-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TA-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-TA-24A-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TA-24A-10M
Related LinksA22L-TA, A22L-TA-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TA-24A-10M Details Description
Related parts for A22L-TA-24A-10M
FIXED IND 3.3UH 15MA 1.55 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
LCD GRAPH MOD 128X64 GRN TRANSM datasheet.pdf
24 MTE SHRD PIN HSG SR LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PANEL SOURCE CAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf