Omron Automation & Safety A22L-TA-6A-10A
A22L-TA-6A-10A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TA-6A-10A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TA-6A-10A.pdf
Availability of A22L-TA-6A-10A
QUANTITY
A22L-TA-6A-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TA-6A-10A
Internal Part NumberEIS-A22L-TA-6A-10A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-On
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TA-6A-10A
Related LinksA22L-TA, A22L-TA-6A-10A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TA-6A-10A Details Description
Related parts for A22L-TA-6A-10A
SWITCH BASIC SPDT .1A 80GF datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TR datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 80MA 24V datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO220AA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf