Omron Automation & Safety A22L-TA-6D-10M
A22L-TA-6D-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TA-6D-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TA-6D-10M.pdf
Availability of A22L-TA-6D-10M
QUANTITY
A22L-TA-6D-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TA-6D-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-TA-6D-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)6 VDC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TA-6D-10M
Related LinksA22L-TA, A22L-TA-6D-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TA-6D-10M Details Description
Related parts for A22L-TA-6D-10M
IC 8051 MCU 64K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 7/8" datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 3.08V SOT143-4 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 540MA 600 MOHM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf