Omron Automation & Safety A22L-TR-24A-10M
A22L-TR-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TR-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TR-24A-10M.pdf
Availability of A22L-TR-24A-10M
QUANTITY
A22L-TR-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TR-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-TR-24A-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TR-24A-10M
Related LinksA22L-TR, A22L-TR-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TR-24A-10M Details Description
Related parts for A22L-TR-24A-10M
IDC CABLE - MKC34A/MC34G/X datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS DIFF 48-LQFP datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH QUAD 14TVSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
RES 21.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A AXIAL datasheet.pdf