Omron Automation & Safety A22L-TR-6D-02M
A22L-TR-6D-02M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TR-6D-02M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TR-6D-02M.pdf
Availability of A22L-TR-6D-02M
QUANTITY
A22L-TR-6D-02M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TR-6D-02M
Internal Part NumberEIS-A22L-TR-6D-02M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Color - Actuator/CapRed
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)6 VDC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TR-6D-02M
Related LinksA22L-TR, A22L-TR-6D-02M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TR-6D-02M Details Description
Related parts for A22L-TR-6D-02M
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
WIRE MANAGER 84X12X6" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf