Omron Automation & Safety A22L-TR-T2-10M
A22L-TR-T2-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TR-T2-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TR-T2-10M.pdf
Availability of A22L-TR-T2-10M
QUANTITY
A22L-TR-T2-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TR-T2-10M
Internal Part NumberEIS-A22L-TR-T2-10M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Color - Actuator/CapRed
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)220 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TR-T2-10M
Related LinksA22L-TR, A22L-TR-T2-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TR-T2-10M Details Description
Related parts for A22L-TR-T2-10M
IC DRVR/RCVR MLTCH RS232 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.22M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TAPE GENERAL MASKING 12MMX55M datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 12' OPEN END datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 65K OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
KNIFE 4.50MM TIN AREA 6.1MM datasheet.pdf
RES SMD 140M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf