Omron Automation & Safety A22L-TW-24A-01A
A22L-TW-24A-01A picture photo
Mfg. Part Number
A22L-TW-24A-01A
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V
Datasheet Download
A22L-TW-24A-01A.pdf
Availability of A22L-TW-24A-01A
QUANTITY
A22L-TW-24A-01A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-TW-24A-01A
Internal Part NumberEIS-A22L-TW-24A-01A
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NC
Switch FunctionOn-Off
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-TW-24A-01A
Related LinksA22L-TW, A22L-TW-24A-01A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-TW-24A-01A Details Description
Related parts for A22L-TW-24A-01A
REGULATOR 12V 2A HEAT SINKED VRT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 10MSPS 28-SOIC datasheet.pdf
RES 2.26M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.3W 0.02% RADIAL datasheet.pdf