Omron Automation & Safety A22NN-RNM-NYA-G100-NN
A22NN-RNM-NYA-G100-NN picture photo
Mfg. Part Number
A22NN-RNM-NYA-G100-NN
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22NN-RNM-NYA-G100-NN.pdf
Availability of A22NN-RNM-NYA-G100-NN
QUANTITY
A22NN-RNM-NYA-G100-NN Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NN-RNM-NYA-G100-NN
Internal Part NumberEIS-A22NN-RNM-NYA-G100-NN
TypeStandard
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC), 8A (DC)
Voltage Rating - AC120V
Voltage Rating - DC24V
Actuator TypeRound, Button, Flush
Color - Actuator/CapYellow
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NN-RNM-NYA-G100-NN
Related LinksA22NN-RNM-, A22NN-RNM-NYA-G100-NN Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NN-RNM-NYA-G100-NN Details Description
Related parts for A22NN-RNM-NYA-G100-NN
LED 7-SEG DUAL CC RED RHDP .8" datasheet.pdf
FERRITE CHIP POWER 100 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAB 16S CAP SKT CHAIN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf