Omron Automation & Safety A22NN-RPM-NYA-G100-NN
A22NN-RPM-NYA-G100-NN picture photo
Mfg. Part Number
A22NN-RPM-NYA-G100-NN
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22NN-RPM-NYA-G100-NN.pdf
Availability of A22NN-RPM-NYA-G100-NN
QUANTITY
A22NN-RPM-NYA-G100-NN Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NN-RPM-NYA-G100-NN
Internal Part NumberEIS-A22NN-RPM-NYA-G100-NN
TypeStandard
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC), 8A (DC)
Voltage Rating - AC120V
Voltage Rating - DC24V
Actuator TypeRound, Button
Color - Actuator/CapYellow
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NN-RPM-NYA-G100-NN
Related LinksA22NN-RPM-, A22NN-RPM-NYA-G100-NN Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NN-RPM-NYA-G100-NN Details Description
Related parts for A22NN-RPM-NYA-G100-NN
IC FLASH 1MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
MODULE DDR2 2GB 240-DIMM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-LLP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 29POS datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 28POS 1.27 datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
33UF 100V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf