Omron Automation & Safety A22NW-2RM-TAA-G102-AD
A22NW-2RM-TAA-G102-AD picture photo
Mfg. Part Number
A22NW-2RM-TAA-G102-AD
Brief Description
SW SELECTOR DPST-NO/NC 10A 120V
Datasheet Download
A22NW-2RM-TAA-G102-AD.pdf
Availability of A22NW-2RM-TAA-G102-AD
QUANTITY
A22NW-2RM-TAA-G102-AD Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NW-2RM-TAA-G102-AD
Internal Part NumberEIS-A22NW-2RM-TAA-G102-AD
TypeStandard
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Number of Positions2
Switch FunctionOn-Off, Off-On
Current Rating10A (AC), 8A (DC)
IlluminationIlluminated
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)100 ~ 120 VAC
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Ingress ProtectionIP66 - Dust Tight, Water Resistant
FeaturesBezel - Round, Blue Knob
Depth Behind Flange45.30mm
Operating Temperature-25°C ~ 55°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NW-2RM-TAA-G102-AD
Related LinksA22NW-2RM-, A22NW-2RM-TAA-G102-AD Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NW-2RM-TAA-G102-AD Details Description
Related parts for A22NW-2RM-TAA-G102-AD
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 16CH 5V 64-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 100W datasheet.pdf
CONN F JACK STR 75 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 300W datasheet.pdf