Omron Automation & Safety A22NZ-BMA-TRA
A22NZ-BMA-TRA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BMA-TRA
Brief Description
RED PLASTIC, MUSHRM ILUM
Datasheet Download
A22NZ-BMA-TRA.pdf
Availability of A22NZ-BMA-TRA
QUANTITY
A22NZ-BMA-TRA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BMA-TRA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BMA-TRA
SeriesA22NL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BMA-TRA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BMA-TRA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BMA-TRA Details Description
Related parts for A22NZ-BMA-TRA
IC DAC 16BIT PAR 28SSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
LED CBI 5MM QUAD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf