Omron Automation & Safety A22NZ-BMM-NYA
A22NZ-BMM-NYA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BMM-NYA
Brief Description
YELLOW PLASTIC MUSHROOM HEAD
Datasheet Download
A22NZ-BMM-NYA.pdf
Availability of A22NZ-BMM-NYA
QUANTITY
A22NZ-BMM-NYA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BMM-NYA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BMM-NYA
SeriesA22NN
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NN
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationNon-Illuminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s)
TypeMomentary
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BMM-NYA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BMM-NYA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BMM-NYA Details Description
Related parts for A22NZ-BMM-NYA
CAP CER 22UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 13POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
120UF 50V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf