Omron Automation & Safety A22NZ-BNA-TWA
A22NZ-BNA-TWA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BNA-TWA
Brief Description
WHITE PLASTIC BEZEL, FLAT
Datasheet Download
A22NZ-BNA-TWA.pdf
Availability of A22NZ-BNA-TWA
QUANTITY
A22NZ-BNA-TWA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BNA-TWA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BNA-TWA
SeriesA22NL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BNA-TWA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BNA-TWA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BNA-TWA Details Description
Related parts for A22NZ-BNA-TWA
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 3V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
REGULATOR SWITCH 3.3VDC 0.5A SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 500MA 755 MOHM datasheet.pdf