Omron Automation & Safety A22NZ-BPA-URA
A22NZ-BPA-URA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-BPA-URA
Brief Description
RED PLASTIC BEZEL,PROJECTED
Datasheet Download
A22NZ-BPA-URA.pdf
Availability of A22NZ-BPA-URA
QUANTITY
A22NZ-BPA-URA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-BPA-URA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-BPA-URA
SeriesA22NN
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NN
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationNon-Illuminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s)
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-BPA-URA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-BPA-URA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-BPA-URA Details Description
Related parts for A22NZ-BPA-URA
IC REG LDO 5V 3A 5DDPAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 90 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 300MCM YELLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN TERM TIN 22AWG datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123FL datasheet.pdf