Omron Automation & Safety A22NZ-RPM-TAA
A22NZ-RPM-TAA picture photo
Mfg. Part Number
A22NZ-RPM-TAA
Brief Description
BLU METAL, PROJECTED LGHT
Datasheet Download
A22NZ-RPM-TAA.pdf
Availability of A22NZ-RPM-TAA
QUANTITY
A22NZ-RPM-TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A22NZ-RPM-TAA
Internal Part NumberEIS-A22NZ-RPM-TAA
SeriesA22NL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22NL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMomentary
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22NZ-RPM-TAA
Related LinksA22NZ-, A22NZ-RPM-TAA Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22NZ-RPM-TAA Details Description
Related parts for A22NZ-RPM-TAA
CONN PC PIN CIRC 0.019DIA GOLD datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 20X4 Y/G BK datasheet.pdf
CONN HEADR 2POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 800MHZ-2.1GHZ datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf