Omron Automation & Safety A22R-24AW
A22R-24AW picture photo
Mfg. Part Number
A22R-24AW
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Illumination Source
Brief Description
REPL LED WHT 24V FOR A22
Datasheet Download
A22R-24AW.pdf
Availability of A22R-24AW
QUANTITY
A22R-24AW Order Process
Ship out your order
Specifications of A22R-24AW
Internal Part NumberEIS-A22R-24AW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductA22R and M22R Series Pushbutton Switches
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Illumination Source
SeriesA22RL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22RL
ColorWhite
RequiresSwitch Body
TypeLED
Voltage24V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22R-24AW
Related LinksA22R, A22R-24AW Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22R-24AW Details Description
Related parts for A22R-24AW
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
TVS DIODE 144VWM 243.6VC AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 40KA datasheet.pdf
RES 953K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS BLK 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf