Omron Automation & Safety A22RL-01M
A22RL-01M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-01M
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Contact Block
Brief Description
SWITCH BLOCK ILLUM SPST-NC 10A
Datasheet Download
A22RL-01M.pdf
Availability of A22RL-01M
QUANTITY
A22RL-01M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-01M
Internal Part NumberEIS-A22RL-01M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductA22R and M22R Series Pushbutton Switches
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Contact Block
SeriesA22RL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22RL
CircuitSPST-NC
Contact Rating @ Voltage10A @ 120VAC
RequiresSwitch Body
Termination StyleScrew Terminal
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-01M
Related LinksA22R, A22RL-01M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-01M Details Description
Related parts for A22RL-01M
JUMPER-H1505TR/A3048Y/H1505TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 510MA 600 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 180MA 2.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
QUICKIE*HEADER datasheet.pdf
INV MJ,1X4,8/8,4/4,4/4,6/6,LED ( datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE MINI datasheet.pdf