Omron Automation & Safety A22RL-TA24A11A
A22RL-TA24A11A picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TA24A11A
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TA24A11A.pdf
Availability of A22RL-TA24A11A
QUANTITY
A22RL-TA24A11A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TA24A11A
Internal Part NumberEIS-A22RL-TA24A11A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Off, Off-On
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life300,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TA24A11A
Related LinksA22RL-T, A22RL-TA24A11A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TA24A11A Details Description
Related parts for A22RL-TA24A11A
RES ARRAY 5 RES 33K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BACKPLANE TYPE A 2MM RED datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
THYRISTOR 245V 100A BUTTON datasheet.pdf
A5 200W 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.3V 4-USP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC DO-215AA datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf