Omron Automation & Safety A22RL-TR-24A-10M
A22RL-TR-24A-10M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TR-24A-10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TR-24A-10M.pdf
Availability of A22RL-TR-24A-10M
QUANTITY
A22RL-TR-24A-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TR-24A-10M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TR-24A-10M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductA22R and M22R Series Pushbutton Switches
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TR-24A-10M
Related LinksA22RL-TR, A22RL-TR-24A-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TR-24A-10M Details Description
Related parts for A22RL-TR-24A-10M
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RIM-I 2 6/24VDC datasheet.pdf
SPADE INSULKRIMP TAPED (C-241-10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf