Omron Automation & Safety A22RL-TR-A
A22RL-TR-A picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TR-A
Manufacturer
Product Category
Configurable Switch Components - Body
Brief Description
PB UNIT ILLUM ALT ACT 22MM RED
Datasheet Download
A22RL-TR-A.pdf
Availability of A22RL-TR-A
QUANTITY
A22RL-TR-A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TR-A
Internal Part NumberEIS-A22RL-TR-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductA22R and M22R Series Pushbutton Switches
Standard Package1
Category Switches
FamilyConfigurable Switch Components - Body
SeriesA22RL
(Select First, Then Apply Filters) Compatible SeriesOmron, A22RL
Actuator TypePushbutton, Round
IlluminationIlluminated
Panel Cutout Dimensions22.3mm (Round)
RequiresContact Block(s), Illumination Source
TypeMaintained
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TR-A
Related LinksA22RL, A22RL-TR-A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TR-A Details Description
Related parts for A22RL-TR-A
IDC CABLE - MSD10K/MC10M/MPK10K datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470 OHM 10% 0805 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.625V SOT143 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR PECL DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 20W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 500W datasheet.pdf
D SUB FEMALE SCREW LOCK_4,7 MM H datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
DIODE INPUT 40 TO-247 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V 165W datasheet.pdf