Omron Automation & Safety A22RL-TR24A02A
A22RL-TR24A02A picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TR24A02A
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TR24A02A.pdf
Availability of A22RL-TR24A02A
QUANTITY
A22RL-TR24A02A Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TR24A02A
Internal Part NumberEIS-A22RL-TR24A02A
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NC
Switch FunctionOn-Off
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life300,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TR24A02A
Related LinksA22RL-T, A22RL-TR24A02A Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TR24A02A Details Description
Related parts for A22RL-TR24A02A
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPST/NC 16A QC TER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
PIC32 ADAPT BD 3.5"LCD datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 24 POS datasheet.pdf