Omron Automation & Safety A22RL-TRT120M
A22RL-TRT120M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TRT120M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TRT120M.pdf
Availability of A22RL-TRT120M
QUANTITY
A22RL-TRT120M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TRT120M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TRT120M
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Red
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
FeaturesVoltage Reduction Lighting
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TRT120M
Related LinksA22RL-, A22RL-TRT120M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TRT120M Details Description
Related parts for A22RL-TRT120M
RACK STEEL 16.1X21.1X49.2 GRY datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC SCAN TEST UNIV TXRX 64LQFP datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .128/.178" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf