Omron Automation & Safety A22RL-TW24A01M
A22RL-TW24A01M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TW24A01M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TW24A01M.pdf
Availability of A22RL-TW24A01M
QUANTITY
A22RL-TW24A01M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TW24A01M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TW24A01M
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NC
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating10A (AC)
Actuator TypeRound, Button
Color - Actuator/CapWhite
Illumination Type, ColorLED, White
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TW24A01M
Related LinksA22RL-T, A22RL-TW24A01M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TW24A01M Details Description
Related parts for A22RL-TW24A01M
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LATCH OCT D-TYPE 3-ST 20-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
DC11 POWER ENTRY MODUL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 16POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38.3A 1212-8 datasheet.pdf
ZACK STRIP datasheet.pdf
STRIP GUIDE REAR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf