Omron Automation & Safety A22RL-TY6A10M
A22RL-TY6A10M picture photo
Mfg. Part Number
A22RL-TY6A10M
Brief Description
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V
Datasheet Download
A22RL-TY6A10M.pdf
Availability of A22RL-TY6A10M
QUANTITY
A22RL-TY6A10M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RL-TY6A10M
Internal Part NumberEIS-A22RL-TY6A10M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeStandard, Illuminated
CircuitSPST-NO
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
Illumination Type, ColorLED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal)6 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
Mechanical Life3,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RL-TY6A10M
Related LinksA22RL-, A22RL-TY6A10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RL-TY6A10M Details Description
Related parts for A22RL-TY6A10M
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 256MB datasheet.pdf
CAP CER 620PF 150V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 320MW SOD323 datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FIREFLEX FIBERGLASS 4" RED 25' datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf