Omron Automation & Safety A22RW-2AAT110
A22RW-2AAT110 picture photo
Mfg. Part Number
A22RW-2AAT110
Brief Description
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Datasheet Download
A22RW-2AAT110.pdf
Availability of A22RW-2AAT110
QUANTITY
A22RW-2AAT110 Order Process
Ship out your order
Specifications of A22RW-2AAT110
Internal Part NumberEIS-A22RW-2AAT110
TypeStandard
CircuitSPST-NO
Number of Positions2
Switch FunctionOff-Mom
Current Rating10A (AC)
IlluminationIlluminated
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)110 VAC
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
FeaturesBezel - Round
Depth Behind Flange46.80mm
Operating Temperature-20°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22RW-2AAT110
Related LinksA22RW-, A22RW-2AAT110 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22RW-2AAT110 Details Description
Related parts for A22RW-2AAT110
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
RIBBON CUTTER BLADE REPLACEMENT datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG 6-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf